اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / دسته‌بندی نشده / همه چیز درباره بیمه مسافرتی

همه چیز درباره بیمه مسافرتی

بیمه مسافرتی چیست؟

بیمه انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها بیمه مسافرتی است. در این مقاله قصد دارم تا به شرح بیمه مسافرتی و موارد تحت پوشش آن بپردازیم. در حقیقت بیمه مسافرتی چتری برای محافظت مسافر از پرداخت هزینه های گزاف است. همان طور که می دانید در کشورهای خارجی هزینه ها بیشتر از کشورمان است.

با بیمه مسافرتی فارغ از استرس می توانید سفر خود را آغاز کنید و از سفر خود لذت ببرید. بیمه مسافرتی شما را کمک می کند تا بتوانید موفق به اخذ ویزای شینگن شوید. فرض کنید که قصد سفر به کشور یونان را دارید. برای اخذ ویزای شینگن یونان یکی از مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید، بیمه نامه مسافرتی است.

به این ترتیب می توانید به راحتی ویزای خود را اخذ کنید. بیمه مسافرتی را باید از کارگزاری معتبر دریافت کنید. برای این که بیمه مسافرتی که به سفارت ارائه می دهید معتبر باشد باید بیمه گزار توسط سفارت کشور مقصد تائید شود. در حقیقت شرکت بیمه باید متعهد شود که تا سی هزار یورو از هزینه های اتفاقی مسافر را بپردازد.

این موارد با توجه به نوع بیمه انتخابی و کارگزار متفاوت است. شاید فکر کنید بیمه مسافرتی تنها هزینه ای بر هزینه های سفر اضافه می کند؛ اما فراموش نکنید که حادثه هیچگاه خبر نمی کند. بهتر است قبل از این که دچار حادثه ای شویم به فکر چاره ای باشیم.

بیمه مسافرتی

چند مورد درباره بیمه مسافرتی:

  1. بیمه شده کیست؟ در واقع همان بیمه گذار است و به هر فرد ساکن و یا مقیم کشور ایران که کمتر از ۷۰ سال سن داشته و تحت پوشش بیمه نامه معتبر مسافرتی صادره از طرف شرکت بیمه گر باشد، گفته می‌شود.
  2. حق بیمه  چیست؟ هزینه ای که بیمه شده در مقابل تعهدات بیمه‌ گر می‌ پردازد و انجام تعهدات بیمه‌ گر منوط به پرداخت حق‌ بیمه به نحوی که در قرارداد بیمه ‌نامه توافق شده، می‌باشد.
  3. موضوع بیمه چیست؟ جبران هزینه های پزشکی و غیر پزشکی و ارائه سایر خدمات طبق شرایط مندرج در بیمه ‌نامه
  4. فرانشیز  چیست؟ بخشی از هزینه هایی که توسط بیمه شده پرداخت می‌گردد.

فوریت های پزشکی

فرض می کنیم مسافر در کشور مقصد دچار دندان درد شود. چاره چیست؟ وی می تواند به مرکز درمانی مراجعه کند و درمان خود را تکمیل کند. پس از آن با بازگشت به وطن و ارائه مدارک معتبر درمانی هزینه را از بیمه دریافت کند. به این ترتیب شخص می تواند با خیالی آسوده سفر کند.

حالت دیگر این است که شخص دچار سانحه یا تصادفی شود. در این صورت می تواند درمان خود را تکمیل کند و مانند قبل هزینه را از بیمه دریافت کند. کارگزاران بیمه قوانین مختلفی در جزییات دارند اما در کلیات یکی می باشند. اما باز هم دقت داشته باشید تا دچار هیچ مشکلی نشوید.

بیمه مسافرتی

فوت اتفاقی

در صورتی که مسافر فوت کند یا دچار سانحه ای شود بیمه جسد وی را به خاک کشور باز می گرداند. تمام هزینه ها را بیمه می پردازد. در حالت دیگر ممکن است متوفی دارای فرزند همراه خود باشد، بیمه همراهان وی را نیز به خاک کشور باز می گرداند تا از هر مشکلی به دور باشند.

در برخی موارد ممکن است فرد دچار بیماری خاصی شود و در بیمارستان بستری شود. برخی از بیمه ها هزینه سفر یکی از اقوام درجه یک به کشور مقصد را نیز می پردازند. در حقیقت برای هر سانحه و اتفاقی بیمه چاره ای را اندیشیده است. بهتر است از بیمه استفاده کنید تا از تمام این ها به دور باشید.

سرقت یا مفقود شدن مدارک

در صورتی که مدارک مفقود شدند هم می توانید به بیمه تکیه کنید. بیمه تکیه گاهی محکم است که در شرایط سخت همواره از مسافران و افرادی که در پوشش آن هستند حمایت می کند. در صورت مفقودی بار، دارو، کیف پول و … با توجه به قرارداد کمک هایی به شما ارائه خواهد شد.

در صورتی که کیف شما سرقت شود یا هر وسیله دیگر، باید با مدرکی معتبر به بیمه مراجعه کنید. بیمه مدارک را بررسی می کند و در صورتی که صحت گفته های شما ثابت شود، با توجه به قرارداد بین شخص و بیمه هزینه را تمام و کمال پرداخت خواهد کرد.

بیمه مسافرتی

تخلیه اضطراری

ممکن است به کشوری سفر کنید که زیر بار جنگ است. در شرایط جنگی و شرایط سخت ممکن است از سوی دولت ها دستور تخلیه فوری شهر یا کشور داده شود. در این صورت بیمه متعهد می شود تا هزینه جابجایی شما را بپردازد و در این شرایط مسافران را کمک کند.

کنسلی سفر

در صورتی که پرواز شما کنسل شود بیمه شما را پشتیبانی خواهد کرد. اگر پرواز شما دچار تأخیر شود و موفق به سفر نشوید هم با توجه به برخی از موارد می توانید به بیمه مراجعه نمایید. به این ترتیب می توانید به راحتی سفرتان را آغاز کنید و از سفر لذت ببرید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *