اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / دسته‌بندی نشده / انواع دعوت نامه مسافرتی چیست؟

انواع دعوت نامه مسافرتی چیست؟

دعوت نامه مسافرتی چیست؟

برای سفر به برخی از کشورها باید ویزا بگیرید. با اخذ ویزا می توانید سفر خود را به کشور مقصد آغاز کنید و از این سفر لذت ببرید. برای این که موفق به اخذ ویزا شوید باید دعوت نامه مسافرتی بگیرید و به سفارت نیز این نامه را همراه با دیگر مدارک خود ارائه دهید.

دعوت نامه مسافرتی یکی از جمله مدارکی است که سفارت از شما اخذ می کند. این نامه همان طور که از نامش پیداست از شخصی دعوت می کند. این دعوت ممکن است برای شرکت در یک مراسم یا جلسه کاری باشد و یا دعوت به منزل شخصی که در کشور مقصد اقامت دارد.

دعوت نامه مسافرتی انواع مختلفی دارد که به در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت. پس دعوت نامه، برگه ای است که به صورت رسمی و قانونی از شخصی دعوت به انجام کاری می کند. دقت داشته باشید که این نامه باید رسمی و با شرایط و مهری خاص ارسال شود تا بتوان سفر را آغاز کرد.

دعوت نامه مسافرتی

انواع دعوت نامه مسافرتی چیست؟

دعوت نامه های مسافرتی انواع مختلفی دارند که هر یک با توجه به شرایط مسافر قابل اخذ است. انواع دعوت نامه ها به شرح زیر است:

  1. دعوت نامه خویشاوندی

این نامه از سایر دعوت نامه ها ارزش و اعتبار بیشتری دارد. اعتبار این نامه زمانی بیشتر از پیش می شود که همراه با مدارکی مانند مدارک ملکی، پرداخت مالیات و کارت اقامت یا شهروندی شخص فرستنده همراه باشد. در صورتی که فرستنده منزل خود را به عنوان محل سکونت شخص اعلام کنید دیگر نیاز به اخذ واچر هتل هم نخواهد بود.

  1. دعوت نامه کاری

این دعوت‌نامه به منظور دعوت از شخص برای انجام کاری مشخص و در حقیقت استخدام وی می باشد. این نوع دعوت‌نامه باید از سوی شرکتی معتبر همراه با مهر و سربرگ ارائه شود. همچنین باید اطلاعات دقیق شخص فرستنده و گیرنده نیز در آن درج شود.

  1. دعوت نامه تحصیلی

زمانی که قصد تحصیل در کشور مقصد را داشته باشید، باید نامه ی یکی از مراکز علمی معتبر را که از شما به عنوان دانشجو دعوت کرده است، ارائه دهید. این نامه باید با مهر و سربرگ رسمی مرکز علمی ارائه شود.

  1. دعوت نامه تجاری

این دعوت نامه زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که شخص قصد سرمایه گذاری را در مقصد داشته باشد. به این ترتیب شخص می تواند به راحتی ویزای مورد نظر خود را اخذ کند.

  1. دعوت نامه پزشکی

این نامه هم زمانی قابل اخذ است که شخص دچار بیماری خاصی باشد که درمان آن در کشور مقصد بهتر باشد. به این ترتیب می تواند با ارائه مدارک پزشکی خود ویزای کشور مقصد را اخذ کند.

  1. دعوت نامه ورزشکاران

این نامه هم زمانی صادر می شود که شخص بخواهد در مسابقات و یا فعالیت های خاص پزشکی شرکت کند.

چگونه دعوت نامه بگیریم؟

برای اخذ دعوت‌نامه ابتدا باید با توجه به شرایط خود نوع آن را انتخاب کنید. این که دعوت نامه مسافرتی شما کاری، خویشاوندی و … باشد به شما مربوط می شود و شرایطی که دارید. به عنوان مثال در صورتی که یکی از اقوام درجه یک و یا دوستان شما در کشور مقصد اقامت دارند به راحتی می توانید دعوت نامه خویشاوندی اخذ کنید.

اگر دعوت نامه خویشاوندی ندارید می توانید از یکی دیگر از انواع دعوت نامه اقدام کنید. در نظر داشته باشید که بسیاری از شرکت ها به شما پیشنهاد ارائه دعوت نامه را خواهند کرد. این کار ممکن است اما باید دقت بسیاری داشته باشید تا دچار مدارک جعلی نشوید.

همان طور که می دانید سفارت ها به دقت مدارک را بررسی می کنند در صورتی که مدارک ارائه شده توسط شما جعلی باشد، درخواست شما رد می شود و موفق به اخذ ویزای شینگن یا ویزای کانادا، آمریکا، انگلیس و … نخواهید شد. پس در این راه بسیار هوشیار باشید.

برخی از افراد با وعده های دروغین و اخذ هزینه های گزاف اقدام به تولید مدارک جعلی می کنند. این مدارک باعث می شود تا اعتبار شما کم شود. پس باید دقت کنید که دعوت نامه مسافرتی استانداردهای خاصی را داشته باشد تا دچار هیچ مشکلی نشوید.

دعوت‌نامه باید حاوی اطلاعات فرستنده و اطلاعات دقیق گیرنده باشد. در ضمن باید دارای تاریخ و امضای فرستنده نیز باشد. یکی دیگر از استانداردهای دعوت نامه این است که باید توسط اداره مهاجرت کشور مقصد تائید شود تا مورد قبول افسر سفارت واقع شود.

دعوت نامه مسافرتی

چرا دعوت نامه مسافرتی بگیریم؟

تمام کشورهای توریست پذیر نگران این موضوع هستند که خاک کشورشان توسط گردشگران و یا پناهنده ها اشغال شود. برای همین زمانی که شما دعوت نامه ارائه می دهید گویا پشتیبانی در مقصد دارید و در وقت سفارت می توانید ارائه دهید. در حقیقت این نامه به سفارت نشان می دهد که شما در تاریخ مشخصی قصد سفر به این کشور را دارید.

دعوت نامه علت سفر شما را نشان می دهد در نتیجه پس از پایان دلیل سفر شما به مقصد باز می گردید. پس ارائه این مدرک بسیار اهمیت دارد و بهتر است که این مدرک را به همراه دیگر مدارک خود به سفارت ارائه دهید. این که با ارائه این مدرک صد در صد ویزا می شوید تضمینی نیست اما تأثیر به سزایی در پرونده شما خواهد داشت.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *