اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / وقت سفارت / همه چیز درباره وقت سفارت

همه چیز درباره وقت سفارت

چگونه نوبت سفارت بگیریم؟

برای اخذ وقت سفارت باید به صورت آنلاین اقدام کرد. سفارت برخی از کشورها به شما این امکان را می دهد تا به صورت حضوری و یا آنلاین بتوانید ویزای کشور مورد نظر خود را اخذ کنید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن سفر خود به کشور مقصد را آغاز کنید.

نوبت آنلاین به شما این امکان را می دهد تا با ورود به سایت سفارت موفق به اخذ ویزای این کشور شوید. اخذ نوبت از کنسولگری به پارامتر دیگری هم بستگی دارد. برای اخذ این نوبت در صورتی که محدودیت زمانی داشته باشید باید وقت فوری سفارت را اخذ کنید.

وقت سفارت

تفاوت وقت فوری و عادی در چیست؟

با وقت فوری می توانید در کمترین زمان ممکن به سفارت مراجعه نمایید. با وقت عادی اما بازه زمانی بیشتری را برای مراجعه به سفارت خواهید داشت و می توانید مدارک خود را آماده کنید. وقت فوری به شما این امکان را می دهد تا در کمتر از یک ماه وارد سفارت شوید.

در حقیقت نوبت فوری به شما این امکان را می دهد تا اگر برنامه خاصی برای سفر خود دارید، به برنامه‌تان برسید و بتوانید سفر خویش را آغاز کنید. با اخذ نوبت عادی زمان بیشتری خواهید داشت و راحت تر می توانید به سفارت مراجعه نمایید. در اخذ نوبت کنسولگری به زمان مورد نیاز برای ترجمه مدارک نیز دقت نمایید.

وقت سفارت چیست؟

سفارت برای برقراری نظم هر چه بیشتر اقدام به ارائه وقت سفارت کرد. به این ترتیب کلیه متقاضیان می توانند با اخذ نوبت از کنسولگری برای ورود به سفارت اقدام کنند. در گذشته نه چندان دور صف های طولانی جلوی سفارت باعث بی نظمی و سردرگمی شده بود.

صف های طولانی جلوی درب سفارت ها سبب شده بود تا مردم نتوانند از وقت خود به خوبی استفاده کنند. بی نظمی در سفارت باعث شده بود تا کارها دشوار شود و این بی نظمی آزار دهنده بود. مردم ساعت ها در صف ها می ایستادند و باز هم ممکن بود نوبت به آن ها نرسد.

اما امروزه هر شخصی رأس ساعت مشخص در تاریخی معین به سفارت مراجعه می کند. به این ترتیب همه افراد می توانند بدون هیچ مشکلی درخواست خود را به سفارت ارائه دهند و منتظر پاسخ شوند. دقت داشته باشید که اخذ نوبت از کنسولگری را باید داشته باشید تا بتوانید ویزای کشور مورد نظر خود را اخذ کنید.

وقت سفارت

چه مدارکی هنگام وقت سفارت باید ارائه دهیم؟

برای اخذ نوبت از کنسولگری تنها باید یک عکس از گذرنامه خود و بازه تاریخی مدنظرتان را به مشاورین مجرب ما ارسال کنید. در کمترین زمان ممکن شما را برای اخذ وقت سفارت و ویزای مورد نظر راهنمایی خواهند کرد. پس از این که وقت سفارت را اخذ کردید باید مدارکی را تهیه کنید تا به سفارت ارائه دهید.

مدارک شما باید ترجمه شوند و بدون کوچک‌ترین نقصی به سفارت ارائه شوند. دقت داشته باشید که با توجه به کشور مقصد و قوانین سفارت آن کشور باید برای ترجمه مدارک اقدام نمایید. به عنوان مثال در وقت سفارت یونان باید مدارک شما به صورت ترجمه شده به زبان انگلیسی ارائه شود در صورتی که برای سفارت آلمان زبان فارسی هم قابل قبول است.

این مدارک شامل موارد زیر است:

 1. فرم سفارت
 2. شناسنامه
 3. گذرنامه
 4. سند ازدواج
 5. عکس
 6. سند مالکیت
 7. گواهی اشتغال به کار
 8. تمکن مالی
 9. دعوت‌نامه
 10. بیمه مسافرتی
 11. واچر هتل
 12. بلیط هواپیما

باید تمام این مدارک را مطابق با استانداردی که سفارت می پذیرد ارائه دهید. سفارت این مدارک را بررسی می کند و پس از آن می توانید منتظر پاسخ سفارت بمانید. دقت داشته باشید که اگر می خواهید این مدارک بدون نقص ارائه شود بهتر است که با شخصی که دارای تجربه است مشورت نمایید.

وقت سفارت

مراحل اخذ وقت سفارت چیست؟

برای این که موفق به اخذ وقت سفارت شوید باید مراحلی را طی کنید. اولین مرحله این است که برنامه سفری خود را مشخص کنید. ابتدا مشخص کنید که در چه تاریخی می خواهید در کشور مقصد باشید. پس از آن باید مدارک خود را بررسی کنید و آن ها را به دست دارالترجمه رسمی بسپارید.

در مرحله بعد باید مدارک خود را رأس تاریخی مشخص به سفارت ارائه دهید. سفارت مدارک شما را دریافت می کند و پس از آن بررسی آغاز می شود. دقت داشته باشید که اگر می خواهید در تاریخی مشخص به کشور مورد نظر خود وارد شوید باید به زمان توجه خاصی داشته باشید.

این که برنامه سفری شما چگونه است و چه زمانی می خواهید به سفارت مراجعه کنید بسیار اهمیت دارد، زیرا ممکن است به تعطیلات برخورد کنید. در ایام تعطیلات تعداد تقاضا برای اخذ ویزا افزایش می یابد. نتیجه این است که شما دیرتر می توانید وقت سفارت را داشته باشید.

هزینه نوبت سفارت چقدر است؟

اگر وقت فوری سفارت بخواهید باید هزینه بیشتری را بپردازید تا در تاریخ دلخواه بتوانید به سفارت مراجعه کنید. غیر از این برای صدور ویزا نیز باید هزینه ای را به سفارت بپردازید. این هزینه با توجه به قوانین کشور مقصد متفاوت است. به همین دلیل باید با توجه به قوانین سفارت این هزینه را بپردازید.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *