اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / دسته‌بندی نشده / همه چیز درباره پیکاپ پاسپورت

همه چیز درباره پیکاپ پاسپورت

صفر تا صد سفر …

قبل از اینکه به سراغ پیکاپ پاسپورت برویم بهتر است مقدماتی را برای آماده شدن شما شرح دهیم. در این مقاله قصد دارم تا درباره پیکاپ پاسپورت توضیحاتی را ارائه دهم تا هیچ سؤالی در ذهن شما باقی نماند. قبل از هر چیز بهتر است درباره سفر و انواع آن توضیحاتی دهم.

به طور کلی سفر به دو دسته تقسیم می شود. سفرهای داخلی که درون مرزهای یک کشور است و سفرهای خارجی که برون مرزی هستند. سفرهای داخلی که برای شهروندان یک کشور تنها به قیمت هزینه جابه‌جایی و اقامت تمام می شود. اما سفر های خارجی؛ خود به چند دسته تقسیم می شوند.

سفرهای خارجی بدون نیاز به ویزا و سفرهای خارجی با ویزا انواع سفر می شوند. در هر کشوری مطابق با قوانین و قراردادها؛ شهروندان می توانند بدون اخذ ویزا به برخی از کشورها سفر کنند. به عنوان مثال ایرانیان می توانند بدون اخذ ویزا به کشور دیدنی ارمنستان سفر کنند.

اما برای سفر به برخی از کشورها نیز باید ویزا اخذ کرد. در صورتی که بخواهید به هر یک از کشورهای حوزه شینگن، کانادا، آمریکا، انگلیس و … سفر کنید باید ویزای کشور مورد نظر را اخذ کنید. البته همان طور که می دانید با اخذ ویزای شینگن یکی از کشورهای این حوزه می توانید از دیگر کشورهای این حوزه نیز دیدن کنید.

پس اولین نکته این است که مقصد را مشخص کنید تا پس از آن بتوانید برای سفر آماده شوید. در صورتی هم که برای ورود به مقصد انتخابی به ویزا نیاز باشد، باید برای اخذ آن قبل از آغاز سفر خود اقدام کنید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن ویزای خود را اخذ کنید.

پیکاپ پاسپورت

چه زمانی از پیکاپ پاسپورت استفاده کنیم؟

مقصدهای خارجی انتخابی برای سفر به دو دسته تقسیم می شوند. دسته اول کشورهایی هستند که در خاک کشور ما سفارت خانه فعال برای صدور ویزا دارند. دسته دوم هم کشورهایی هستند که در خاک کشور ما سفارت خانه ای ندارند. اما سفارت خانه داشتن و نداشتن چه ارتباطی به سفر ما دارد؟!

خب برای سفر به کشورهای خارجی به عنوان مثال یونان باید ویزای شینگن یونان را اخذ کنید. برای این که موفق به اخذ این ویزا شوید باید در وقت سفارت یونان به صورت حضوری به سفارت این کشور مراجعه نمایید. خب زمانی که این کشور در ایران سفارت خانه داشته باشد، فرآیند اخذ ویزا سریع تر و آسان تر می شود.

بگذارید با یک مثال دیگر بحث را پیش ببرم. فرض کنید که قصد سفر به کشور کانادا را دارید. خب کانادا در ایران سفارت خانه ای ندارد، به همین جهت شهروندان ایرانی مجبور هستند برای اخذ ویزا با در دست داشتن پاسپورت خود به سفارت این کشور مراجعه کنند.

سفارت خانه کانادا در کشورهایی مانند ترکیه، ارمنستان، امارات و … فعال است. شهروندان ایرانی می توانند با مراجعه به هر یک از این کشورها برای اخذ ویزای کانادا اقدام کنند. مسافران در وقت سفارت باید برای انجام انگشت نگاری به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنند.

پس از این در صورتی که پاسخ سفارت مبنی بر اخذ ویزا را دریافت کردند، می توانند برای اخذ ویزا به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنند و یا از سرویس پیکاپ پاسپورت استفاده کنند. به این ترتیب می توانند در کمترین زمان ممکن ویزای مورد نظر خود را اخذ کنند.

پیکاپ پاسپورت

پیکاپ پاسپورت چیست؟

پیکاپ پاسپورت یک سرویس است که برای بهبود شرایط اخذ ویزا در نظر گرفته می شود. سفارت خانه ها این سرویس را قبول دارند و به این ترتیب متقاضیان اخذ ویزا می توانند از این استفاده کنند. این سرویس ممکن است توسط افراد حقیقی و یا کلیه شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری ارائه شود.

اما بهتر است کمی به چیستی این سرویس بپردازیم. پیکاپ یک واژه انگلیسی است که در لغت به معنی برداشتن چیزی یا کسی می باشد. به این ترتیب می توان گفت که پیکاپ پاسپورت به برداشتن پاسپورت از سفارت اشاره می کند. البته برداشتن پاسپورت تنها کافی نیست و باید ویزایی هم در آن درج شده باشد.

همان طور که می دانید با اخذ پاسخ مثبت از سوی سفارت تنها بیست روز فرصت دارید تا به سفارت مراجعه کنید و ویزای مورد نظر خود را اخذ کنید. با استفاده از این سرویس دیگر نیازی نیست تا شما به صورت حضوری برای اخذ ویزای خود به سفارت مراجعه نمایید.

با استفاده از سرویس پیکاپ پاسپورت یا ویزا یک شخص حقیقی یا حقوقی را به عنوان نماینده قانونی خود همراه با پاسپورت به سفارت می فرستید تا بتواند پاسپورت شما را اخذ کند. به این ترتیب در کمترین زمان ممکن می توانید بدون مراجعه حضوری به سفارت ویزای خود را اخذ کنید.

پیکاپ پاسپورت

هزینه سرویس پیکاپ چقدر است؟

برای اخذ این سرویس مهم ترین نکته هزینه است. فرض کنید بخواهید به کشورهای همسایه سفر کنید در این صورت هزینه هایی که باید بپردازید بسیار بالا خواهد بود. در حقیقت هزینه سرویس پیکاپ در برابر هزینه هایی که برای سفر به کشورهای همسایه برای اخذ ویزای خود باید بپردازید، بسیار ناچیز است.

درباره ی admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *